Bahçe Tente Sistemleri

Bahçe Tente Sistemleri

Bahçe Tente Sistemi son yapılan binalarda neredeyse şart oldu. Yeni yapılı binalarda bahçelerde genellikle bahçe  pergolaları tercih ediliyor. Özellikle yaz aylarında ve baharda bina sakinlerinin temiz havanın güneşin keyfini çıkarabileceği bir ortama ihtiyaç duymalarından dolayı bahçe kamelyaları tercih edilir. Aynı şekilde müstakil evi olanlar da evlerinde bahçe pergolalarını tercih edebilirler.

Verandanız veya terasınız varsa, çatıya benzer bir yapı, açık havada misafirlerinizi eğlendirmek veya dinlenmek için harcadığınız süreyi uzatacaktır. Dış mekan yaşam alanlarının popülaritesinin artmasıyla birlikte bir evin değeri de artabilir.

Bahçe Tentesi Yapımı Nasıl Olur?

Pergoleler öncelikle doğru bir çizimle hayata geçirilirler. Ölçülerine uygun olarak elde edilen parçaların marangozluk işlemleriyle bir araya getirilen parçalarının ardından montaj ve vernikleme işlemleri yapılır. Yapıldığı yere göre vidalama gibi yöntemler de kullanılabilir. Genelde yere sabit olarak yapılırlar. Ardından oturaklar sabitlenir.

Kullanıcılar, alanlarını ve özellikle dış mekânlarının estetik ve şık bir görünüme sahip olması için bahçe tentesi, diğer bir adıyla gölgelik tente sistemlerini tercih etmektedir. Bahçe için tente modellerine göz attığımızda bahçe tenteleri sabit ve taşınılabilir olmak üzere kullanıcının isteğine ve tercihine göre farklı şekillerde tasarlanabilir. Balkon Tenteleri

Bu geri çekilebilir çatı Alüminyum Pergola Veranda Sistemleri, hava koşulları ne olursa olsun müşterilere ve ziyaretçilere konfor sağladıkları için ağırlama endüstrisi için son derece aranmaktadır. Bu faktör çoğu zaman ziyaret eden ve olanakları takdir eden müşterilerin artmasıyla birlikte daha yüksek bir yatırım getirisi göstermiştir.
Basit ve temiz bir görünüm için sistemlerimiz kendi destek yapıları ile tek başına durabilir. Ancak, daha geleneksel veya çağdaş, daha ısmarlama bir tasarım elde etmek istiyorsanız, gereksinimlerinizi karşılamak için sistemlerimiz farklı yaratıcı mimari tasarımlara entegre edilebilir.

Bahçe Tente Sistemleri Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pergola tente veya pergole seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken şey bulunduğu yerdir. Nereye göre tercih edileceği önemlidir. Çünkü çok kalabalık bir yer için tercih edilen küçük çardak modeller yetersiz kalacaktır. Ya da modern bir müstakil eve, gazebo tarzı kamelya tercih etmek çok şık olmayacaktır. Bu yüzden seçilen yere ve konumuna göre modeller tercih edilmelidir. Bu konuda da destek almak isterseniz Pergola Tente X web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşarak sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Bahçe gölgelik tente sistemleri kullanıcılara şık bir görümün yanı sıra kullanışlı ve rahat bir ortamda vakit geçirme olanağı da sağlar. Bahçe tentesi en çok kullanılan ve tercih edilen sistemler arasında yer alırken büyük ve geniş bahçeye sahip kullanıcıların yaz aylarında vazgeçilmez seçeneğidir. Gölgelik tente kullanım alanları yalnızca evlerimizin bahçesi olarak düşünülmemeli ve bahçe tentesinin açık alana sahip otel, işletme, havuz, balkon, veranda ve kamu alanlarında oldukça fazla kullanıldığı bilinmelidir. Ek olarak bahçe tentesi yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da kullanılmaktadır. Güneş, kar, yağmur gibi tüm hava koşullarında alanınızı korur.

Alüminyum Pergola Veranda Bahçe Tente Sistemleri

Yenilikçi, modern ve işlevsel bir açık veranda çözümü Alüminyum Pergola Veranda Sistemi pergolalarımız, geleneksel pergolalara mükemmel bir alternatiftir. Bu yenilikçi sistemler, geleneksel muadilleriyle ısının hapsedildiği pergola altındaki ortamı değiştirme yeteneğine sahiptir. Bu, sıcak aylarda gölgede veya güneşte oturmanıza izin verir ve yağmur yağmaya başlarsa hemen su geçirmez bir Pergola veranda çatıya dönüşürler. Bu fonksiyon dış mekan yaşam alanlarına değer katar.

Bu lüks pergolalar, ister konut ister ticari bina olsun, herhangi bir mülke dinamik ve son derece işlevsel bir unsur ekler. Öncelikle değişen hava koşullarında dış mekanları korumak için tasarlanan estetik alüminyum pergolalarımız, açık hava yaşamı ve termal konforu ile çok yönlülük sunarak eviniz, restoranınız, oteliniz veya kafeniz için ideal çözümdür.
Pergola veranda Sistemleri, tüm yıl boyunca kullanıma uygun bir dış alan oluşturmak için yan perdeler ve ısıtma ile kolayca birleştirilebilir. Temiz ve şık bir tasarıma ve herhangi bir açık teras alanını tamamlayacak olağanüstü bir işlevselliğe sahiptirler.

Kapsamlı bir panjur sistemi yelpazesi ile modern pergolalarımız, çeşitli kurulum konumlarına kolayca uyum sağlayabilir veya bağımsız bir bağımsız çerçeve ile kullanılabilir. Destek kolonları arasında geniş bir açıklığa sahiptirler ve kuvvetli rüzgarlara karşı yüksek düzeyde dirençten yararlanırlar.
Bu sistemleri bağımsız yapılar olarak kurma seçeneği, pergolalarımızı teraslar, balkonlar, havuz evleri, teraslar, jakuziler ve dış mekan mutfakları için sürdürülebilir çözümler haline getirir. Elementlerden korunan geniş dış alanlar oluşturmak için çeşitli modüller birbirine bağlanabilir.

Pergola Nedir?

Pergola, kirişlerden ve kirişlerden oluşan bir çatı kaplama ızgarasını destekleyen sütunlardan oluşan bir dış mekan yapısıdır. Bu çatı kaplama ızgarası, elemanlardan korunaklı bir alan oluşturacak şekilde açık bırakılabilir veya üstü kapatılabilir. Pergolalar bağımsız veya bir eve bağlı olabilir.

Pergole Nedir?

Pergoletente, demir ya da alüminyum benzeri ürünlerden yapılan tepesi çatılı, içerisi oturaklı kapalı bahçe ürünleridir. Pergole, açık havada oturup güneşten etkilenmek istemeyenler için tek seçenektir. Bu sayede açık havada rahatlıkla oturabilir ve güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bahar yağmurları gibi yağışlı havalarda da koruyucu olarak kullanılabilir. Birçok kamelya çeşidi vardır. Profil, çardak, gazebo gibi isimlerle adlandırılan bu türleri birbirinden ayıran çeşitli özellikler mevcuttur. Oldukça kullanışlı olan Pergole, birçok bahçeli alanda tercih edilir.

Pergole tente, kamelyalardan biraz daha farklıdır. Genelde orta kısımda olan oturma alanları olmaz, gazebolarda kenarları çevreleyecek şekilde  yada genelde dar kenarı açık alandır. Pergoleler genelde ahşap hammadde kullanılarak oluşturulur. Pergoleler de kamelyalar kadar sık tercih edilir. Genellikle daha çok kişinin olduğu yerlerde kullanılır. Örneğin çok daireli apartmanlar ya da sitelerde tercih edilir. Ancak elbette kural değildir, parklarda da kullanılabilir. Bu ve bütüm kamelya çeşitleri için sayfamıza göz atabilirsiniz. Pergola Tente metrekare fiyatları

Anadolu da oldukça yaygın olan çardak bir çok yerde ismi kamelya olarak anılmaktadır, Pergole nereden alınır ? yada Pergole tente nereden bulunur ? gibi sorulara cevap vereceğimiz sitemizde , çardak fiyatlarını yada kamelya fiyatlarının temsilcillerimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Kamelya veya Çardak, İç anadolu ve Doğu anadolu bölgesinde yaygın ca kelime ve sözlük anlamı bakımındab, dört kemer anlamına geliyor. Bu kemerlerin üzerine bir kubbe örtülerek, yapılan barınak da “çardak” veya “Kamelya” olarak  anılır. Aslına bakarsanız çardak, tarla, bahçe, ova gibi yerlerde ağaç dallarından örülmüş barınağa deniyor. Ama modern ülkelerde  çağımız gerektirdiği şartlarda, daha modern olarak inşa ediliyor. Parklarda, sitelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, dinlenme tesislerinde, plajlarda, piknik alanlarında sıkça kullanılır. Uzaktan kumandalı tente

Bahçe Tentesi Modelleri

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pergolatente.com Pergola Tente, iletişim Bilgileri
pergola tenteci instagram
pergola tenteci whatsapp
pergola tenteci phone